Voorgestelde wijzigingen in BOR en DSR gaan voorlopig niet door
Eerder aangenomen beperkingen op de bedrijfsopvolgingsregeling (BOR) en de doorschuifregeling aanmerkelijk belang (DSR ab) gaan voorlopig niet in werking. Ook de geplande aanpassingen aan de familietoets en de verwateringsregeling worden niet doorgezet door het huidige kabinet.
Beperking tot gewone aandelen van minimaal 5% vervalt
Eind 2024 werd een wetsvoorstel aangenomen dat de BOR en DSR ab zou beperken tot gewone aandelen met een belang van minimaal 5%.
Dit zou betekenen dat:
-
winstbewijzen,
-
opties, en
-
zogeheten trackingstocks
niet langer voor deze regelingen zouden kwalificeren.
De invoeringsdatum zou later worden vastgesteld. De staatssecretaris heeft echter aangegeven dat het kabinet niet van plan is om die datum bekend te maken. Hierdoor treedt de beperking niet in werking.
Geen invoering van gewijzigde familietoets en verwateringsregeling
Eind 2023 werden ook wijzigingen aangenomen in de familietoets en de verwateringsregeling. Daarmee zouden:
-
kleine aandeelbelangen, ongeacht de omvang (dus ook box 3-aandelen), voor de BOR in aanmerking komen als de familiegroep samen minstens 25% bezit;
-
de verwateringsregeling worden verruimd, zodat toegang tot BOR en DSR ab behouden blijft, ook als belangen binnen de familie door verwatering onder de huidige grens van 0,5% zakken.
Ook voor deze wijziging gold dat de ingangsdatum nog bepaald moest worden. Net als bij de beperking tot gewone aandelen laat het kabinet weten deze datum niet vast te stellen. Daarmee treden ook deze maatregelen niet in werking.
Komt er later alsnog verandering?
Alle voorgestelde wijzigingen waren aan elkaar gekoppeld. Het demissionaire kabinet kiest ervoor om geen van deze wijzigingen door te voeren. Toch is het mogelijk dat een toekomstig kabinet hier alsnog anders over beslist.
Neem contact op met onze expert.
Neem contact op